Redakční info.

Scorpion´s cheater

První program o cheater, se kterým jsem se setkal. Verze 12 vyšla v roce 1999, v dnešní době působí pořád moderně.  

Tak tenhle program mi změnil život, ale pojďme na to od začátku. Asi 90-ta léta, koupil jsem si Score s CD a uvnitř jsem našel jakýsi cheater. No předtím jsem měl i jiný cheater, ale neměl jsem k němu takový vztah jako k tomuhle, neboť byl docela nešikovný v ovládání. Ale Scorpion´s cheater byl něco jiný, měl 3 různé knihovny, cheaty, návod a vtipy. Hodně mě zaujala knihovna návodu, ono tehdy bylo dost těžké sehnat návod, veškerý monopol na návody byly v rukou Excalibur, Level a Score a šíření probíhalo prostřednictvím fotokopírky. Hlavně program obsahoval i podrobné mapy (viz mapa pro hru Kyrandia). Zajímavosti je knihovna Vtipy, který byl zaheslován a pro přístup, jste museli vyřešit minikřížovku, která se ukrývala v haldě textu :).

Program mě hodně zaujal a tak jsem tam začal přispívat svými návody, docela se mi to líbilo a časem, jsem dostal možnost být členem Scorpion´s Teamu, zvané ScoTeam. To bylo něco úžasného. Postupně Scorpion´s cheater pod rukou Honzy Svatoše rozrůstal a také se objevovali konkurence, například Radioaktivní cheater. No ale největším "obtížným hmyzem" tu byl cheaty.sk (nyní Abcgames.cz), který také vyšel se svým programem cheater. No to by nebylo na tom nic hrozného, kdyby nepouživali špinavých metod, pomlouvali Scorpion cheater, šířili na jejich foru soukromé zprávy pro jejich čtenáře...dál se o tomto nebudu bavit.

A jak je to teďka?
Scorpion´s cheater samozřejmě nadále žije, sice už to není jako kdysi, ale pořád je tu s náma. Aktualizace probíhají nepravidelně.

Více o tom zde: www.cheater.cz, dokonce je tam i ke stažení starší Dosovské verze. Verzi 12 si můžete stáhnout z tohoto webu. Ke spuštění je nutné DOSbox.


| Autor: angel | Vydáno dne 14. 06. 2011 | 3720 přečtení | Vytisknout článek


Články na tomto webu jsou buď mnou napsané, nebo od redaktoru. Můžete je najít na webech, kde jsem dříve psal. Nepřeji si, aby byli kopírované na jiný web bez mého svolení, povolené jsou odkazy na články.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server