Recenze

Příhody z Galské Země

Polská adventura, která nás zavede do Země Galské, kde budeme prožívat dobrodružství s Kajkem a Kokoškou.

 Výrobce: Seven Stars
Rok vydání: 1996

Download 2,8 MB
Návod Ano
Další soubory -

Děj
Děj nás zavede do Galie, ano, do místa, kde najdeme Asterixe a Obelixe. V této hře se zhostíme jiné postavy a to Kajko a Kokoška, ale určitou inspiraci si autoři vzali z těchto postav. V krátkém intru shlédnete, jak zbrojnoši hodlají obsadit vesnici. Jako vždy se přihlásí „nejschopnější“ z nich a zničí studnu, takže vesničane nemají vodu. Proto vesnická rada vyšle naše hrdiny Kajko a Kokošku, aby zachránili vesnici. Cesta pro ně začíná ve vesnici, kde se seznámí s základními prvky ovládání a pak se dostanou do strašidelného lesa, dále na ostrov a své putování pak zpět ve vesnici s záchranou.

V této hře nebudeme ovládat jen 1 postavu, ale hned dvě. Kajko (ten menší) je tzv. mozek party, takže nenáročné činnosti, nebo kde je zapotřebí hbitost, tak tam využijeme Kajka, Kokoška naproti tomu je hrubá síla, slouží na strašení nebohých zbrojnošů, ale také na nošení těžkých předmětů.

Ovládání

Ovládání je pomocí myší, současně přepínáme mezi 2 postavičkami. Dále je tu možnost kombinovat předměty, nebo si je ukládat do inventáře. Samozřejmě se této hře nevyhneme „pixel huntování“, kdy na jedné obrazovce musíme hledat kamínky a jimi podobné věci.

Hratelnost

Velmi sympatická, pěkně nakreslená adventura s zajímavým způsobem ovládání dvou postav, něco jako na způsob Vikingové. Úkoly jsou logické a vesměs se dají přesně odvodit co kdo bude dělat za činnost. Inventář je omezený, autoři pro zvýšení obtížnosti však dali do hry mnoho nesmyslných předmětů, aby nám ztížili hraní, takže si dejte pozor až budete v lese, abyste tam nesbírali všechno na co narazíte. Co se mi však na hře nelíbí je to, že ve hře je několik míst, kde můžete „umřít“, tím nemyslím, že postavička je zabita, ale že pokud v předcházející části jste zapomněli nějaký ten předmět, tak praktický není možné dokončit hru. Což docela snižuje kvalitu této hry a tohle by se nemělo objevovat u adventur.

Grafika

Grafika se mi líbí, je hezký nakreslená, působí dětským dojmem.

Závěr

Humorná, zábavná s zajímavým příběhem. Kromě několika míst, kde autoři nevychytali „mrtvá místa“ se jedna o dobrou adventuru.

Hodnocení: 70%


| Autor: angel | Vydáno dne 14. 06. 2011 | 2287 přečtení | Vytisknout článek


Články na tomto webu jsou buď mnou napsané, nebo od redaktoru. Můžete je najít na webech, kde jsem dříve psal. Nepřeji si, aby byli kopírované na jiný web bez mého svolení, povolené jsou odkazy na články.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server