Redakční info.

O webu

Tenhle web vznikl z osobních důvodů, chtěl jsem mít místo, kde budou tak nějak pohromadě mé oblíbené hry. Abych je nemusel hledat po šuplatech, kde mám uloženo CD/DVD. Mám rád staré hry, nejen kvůli vzpomínkám na své mládí, ale hlavně, jsou zábavné a mnohem těžší než novější hry, také nedohrajete za jeden večer, proto mají delší trvanlivost.

Také hodně cestuji, takže s sebou mám maličký netbook s W7, který výkonnostně je taková lepší 486 :). Ale spustím na tom většinu dosovských her, které nejsou náročné. Důležité je, že mi tam jede Gothic 2, Might and Magic 6 a Jagged Alliance 2. Netbook je takový kamarád na cestách, bez kterého bych se opravdu nudil, obzvláště čekání na letišti na další spoj.


Další důvodem jsou soubory a návody, občas si chcu zahrát nějaké staré hry, ale potřebuju nějaké patche nebo jiné soubory, které mají zpříjemnit hrani. No dají se najít na internetu, ale je to otravné hledat 1 soubor po 20 webových stránkách s kdovijakým obsahem. Třeba takový Jagged Alliance 2, otravné je Skyriderová hláška, no po letech, když si chci zahrát Jagged Alliance, tak zjišťuji, že většina webu s downloady k JA2 už vymizela, takže jsem to pracně hledal a hledal, což bylo docela vopruz. 

Také návody ke hrám, ty jsou občas až moc složité a popisují jen určitou věc a to jak dohrát hru. Fan stránky jsou na tom lepší, ale zase popisují úplně všechno i to co nechcu. Proto jsem tu založit Fan sekci na webu, které sice se nebudou snažit být Fan webem, ale budou obsahovat klíčové věci pro hraní, takže poslouží pro zkušené hráče, kteří už hru dohráli a vědí jak to skončí, ale chtějí využít ten potenciál co tam je a dosáhnout vyššího achievementu.
 
Tenhle web sice nebude na úrovní rozsáhlých databází o starých hrách a ani se o to nebudu snažit, nejen že je to pracné, ale na internetu je těchto webu hodně. Shromažďují  stovky her různé kvality, drží se pravidla: "Co je staré, to patří na webu", tomuto se chcu vyhnout a budu pečlivě vybírat hry, které stojí za zahrání.
 
Ke každým hrám se budu snažit napsat recenzi a download, pokud ta hra patři k mým hodně oblíbeným, tak pro ně založím samostatnou sekci v Fan hry. Kde o dané hře bude více dopodrobna probraná určitá problematika.
 
Kromě starých her se v poslední době objevuje hodně kvalitních freeher, které se snaží napodobit hry z dávných časů nebo remaky starých her. I těmto hrách chci dát prostor, protože hodně z nich jsou stejně nebo i překonávají komerční kousky.
ив роше каталог ів роше

| Autor: angel | Vydáno dne 10. 06. 2011 | 1966 přečtení | Vytisknout článek


Články na tomto webu jsou buď mnou napsané, nebo od redaktoru. Můžete je najít na webech, kde jsem dříve psal. Nepřeji si, aby byli kopírované na jiný web bez mého svolení, povolené jsou odkazy na články.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server