Redakční info.

Jak spouštět staré hry?

Staré hry jsou pořád oblíbené mezi hráči, hlavně tzv. "oldschool", ale bohužel nové operační systémy nám znemožňují hrát staré kousky. Proto v tomto článku jsem nashromaždil pár rad, jak spustit staré hry.1. Kompatibilita – šance: 20-40%Kompatibilita se využívá u windowsovských her, u dos to nefunguje. Jak tedy na to?
Běžte k adresáři s danou hrou, klikněte pravým myšátkem na spouštěcí soubor, většinou je to názevhry.exe (například: settlers2.exe, settlers2.com atd.), zvolte Vlastnosti -> Kompatibilita.

Lamoda.ua lamoda.ua украина

V záložce kompatibility, pak přenastavujete na starší operační systémy. Na obrázku (pro WinXP) je ukázka jak nastavit, obdobně lze nastavit i na W7.

2 DOSBox – šance: 95%
Programu tohoto typu je více, ale DOSBox je mým nejoblíbenějším, spustíte na tom většinu her, dokonce se zvukem. Vyžaduje trochu znalosti DOSu, ale vesměs to není nic složité na ovládání. DOSBox se využívá pouze u her běžící pod DOSem, takže nemá smysl spouštět přes DOSBox windowsovské hry. Návod jak používat DOSBox zde.

3. Patche – pokud existuje patch pak 100% :)
Dost často se stává, že autoři nebo komunita hráčů udělá nějaký ten patch, kterými můžeme hrát na novějších operačních systémech. Například taková hra Spellcross, měl jsem CD z Excaliburu, po letech jsem už hru nespustil na WinXP, teda spustil, ale hlásilo to nějaké chyby. Tak jsem zašel na stránku tvůrců a stáhl si od nich patch a jelo to. Takže pokud možno zkoušejte přes Google vyhledat.

4. VirtualPC – šance: 90%

Dost dobrý program. Virtual PC slouží k tomu, abyste si na svém počítači mohli mít více operačních systémů. Takže pokud máte nativní systém WinXP, ale chcete si zahrát staré hry, tak není problém tam dat Windows 98. K použití tohoto programu vyžaduje počítač s hodně RAMky, protože musí krmit nativní systém + virtuální a také znalosti jak nainstalovat operační systémy :D. Ke stažení zde.

5. Starý počítač – šance: 100%
No zajít si do nějakého bazaru a koupit si starou 486, nebo klidně i Pentium 2 nebo 3.

6. Svěcená voda – šance: čert ví
Nevím, zkuste to někdo a pak mi řekněte zda to funguje.


| Autor: angel | Vydáno dne 21. 06. 2011 | 6865 přečtení | Vytisknout článek


Články na tomto webu jsou buď mnou napsané, nebo od redaktoru. Můžete je najít na webech, kde jsem dříve psal. Nepřeji si, aby byli kopírované na jiný web bez mého svolení, povolené jsou odkazy na články.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server