Recenze

Horké Léto

Česká point-click adventura z prostředí tropických ostrovů, plných kanibalů, mafiánů a ztracené rodiny.

  Výrobce: Maxon
Rok vydání: 1998

Děj
Hned na začátku hry se ocitneme na opuštěném ostrově. Původní výlet s rodinkou se totiž zvrtl, rodina zmizela a my (v roli Majera) máme za úkol ji hrdinně osvobodit a zachránit. Postupně zavraždíme pár zvířat a přesuneme se na druhý ostrov, který obývají kanibalové. Ti však zrovna odjeli pryč, proto můžeme svobodně šmejdit po jejich chýších a celé vesničce. Na ostrově nalezneme svou rodinu, kterou zajali lidožrouti a podaří se nám je osvobodit. Jenže...
Loď, ve které jsme prchali přepadnou piráti a Majer je opět odloučen od své rodiny. Jeho otec je totiž uznávaný biolog a mafiánský boss po něm chce, aby vyzkoumal novou drogu. Jeho plány se vám povede překazit, všechny zločince necháte zatknout a vy si můžete užívat znovushledání s protivnou matku, uječenou sestrou a otcem, který si o vás myslí, že jste budižkničemu.

Hratelnost
Ovládání hry je odlišné od moderních her, proto některým může chvíli trvat, než objeví, jak se vůbec berou předměty a otevírá se inventář. Pak už je to paráda. Dialogy jsou vtipné, místy sice vulgární, ale to jim někdy i dodá na vtipnosti. Objevují se tu i sáhodlouhé monology, které se sice dají přeskočit, ale stojí za to si je vyslechnout.
Při hraní budete muset pořádně rozpálit své mozkové závity, aby vám došlo, co s čím a kam pak s tím, ale jakmile hru jednou zapnete, nebudete ji chtít vypnout, dokud se nedozvíte, co bude dál.
Doporučuji průběžně ukládat, ve hře se nachází pár míst, kde se dá snadno umřít.
Lokace jsou propracované, u mnoha věcí si můžete vyslechnout barvitý popis a komentář Majera.

Grafika a ozvučení
Grafika velmi pěkná, animace jsou povedené a totéž platí pro ozvučení. Hlasy postav k nim skvěle sedí a zvuky v pozadí dodají prostředí na reálnosti.

Hodnocení
U hry jsem se skvěle bavila, příběh je chytlavý a na každém kroku je vtipná hláška. Nejedná se sice o moc inteligentní humor, ale ti, kteří si chtějí na chvíli odpočinout a pobavit se trochu přízemněji si hru určitě oblíbí.

Hodnocení: 90%


| Autor: Iwina | Vydáno dne 08. 07. 2011 | 2940 přečtení | Vytisknout článek


Články na tomto webu jsou buď mnou napsané, nebo od redaktoru. Můžete je najít na webech, kde jsem dříve psal. Nepřeji si, aby byli kopírované na jiný web bez mého svolení, povolené jsou odkazy na články.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server